A Facebook, Google, Yahoo!, Microsoft, PayPal, Bank of America, Aol. cégek az Európában is ismertebbek azon tizenöt cégből, amelyek kezdeményezésével elindult a DMARC egyesület.
A BBC tájékoztatása szerint az internetes adathalászok elleni küzdelem céljából jött létre. a DMARC szövetség, célja a visszaélések visszaszorítása. Hamis honlapok, üzenetek segítségével próbálják meg az adathalászok a belépési kódok, internetbanki bejelentkező adatok megszerzését, a jogosulatlan használattal anyagi kár okozását.
A DMARC egyesület tagjai vagy ehhez csatlakozó cégek az elektronikus üzenet feladóját egyértelműen azonosíthatóvá tevő új technológia bevezetését tervezik, a hamisíthatóság lehetőségének mérséklésére.
A tervezet szerint az új rendszer szabványosítása is elképzelhető, hiszen a hamis üzeneteket a technológia ki fogja szűrni, ezáltal is védve a felhasználót. Azonban mit fog még kiszűrni? Mire alkalmas még ez a rendszer? Terroristaszűrő, anonymusszűrő, ellenállószűrő, szólásszabadság szűrő vajon illeszthető lesz-e a rendszerhez a „szabad” emberek védelmében?
A rendszer bevezetése után minden bizonnyal sok találgatás lát majd napvilágot. Azonban a kezdeményezés megérdemli a tiszta lapot, az ártatlanság vélelmét. Bizonyíthatja, hogy valamit tényleg a tömegek védelmében hoznak létre.
Írta: Balla Csaba